A mai cikkben néhány örök klasszikus sorozatot hoztam nektek. Azokat gyűjtöttem össze ebbe a listába, amik szerintem felejthetetlennek számítanak.
Az első és kihagyhatatlan ebből a felsorolásból az Így jártam anyátokkal:
Konkrétan az elsőtől az utolsó epizódig, olyan élethelyzeteket vázol fel, amik igazából bárkivel megtörténhetnek.
Ted törekvései a szerelem megtalálására, Lily és Marshall tökéletes szerelmi története, Barney csajozós életstílusa, illetve Robin, aki igazából mindenki sztorijában megtalálható. És a végén a sok humoros katyvasz után a részben tökéletes befejezés , ami azért kicsivel jobb is lehetett volna.
Az utóbbi időben legalább 10-szer néztem újra, és még most sem tudom megunni.
A második teljesen egyértelmű volt:
Tagadhatatlan, hogy sosem fogom elfelejteni Sheldon-t, Leonard-öt, Raj-ot és Howard-ot. Szerintem már mindenki kitalálta, hogy az Agymenőkről van szó.
Mikor először láttam a sorozatot, nem nagyon értettem a lényegét, a humort, meg úgy általában az egész sorozatot.
Aztán lassan elkezdtem felfedezni, hogy Sheldon „hülye szokásainak,, van igazság alapja, és, hogy néha a sorozat úgymond egyedi humora csak jóval utána lesz érthető.
A sorozat befejezése után debütált az azóta kirobbanó sikert elkönyvelő, az Ifjú Sheldon című spin off sorozat.
A következő a Vámpírnaplók
Van, aki beismeri, van, aki tagadja, de volt egy “vámpírmánia” időszak az Alkonyat megjelenése után, ami okán eléggé közkedveltek lettek a vámpírokkal, illetve vérfarkasokkal kapcsolatos filmek, sorozatok és könyvek egyaránt. Ezen felbuzdulva robbant be a vámpírnaplók, ami igazából hamarabbi – legalább is az ötlet – mint Stephenie Meyer könyvei.
L.J Smith könyvei alapján készült sorozat középpontjában a főszereplő Elena Gilbert, valamint Stefan és Damon Salvatore szerelmi háromszöge áll.
Lényegében a történet főszereplőjét, Elenát és családját autóbaleset éri, és csak ő és az öccse élik túl egy véletlennek köszönhetően.
Nem sokkal később felbukkan egy ismeretlen srác, Stefan és Elena szinte azonnal elvarázsolja, addig, míg fel nem bukkan a semmiből Stefan bátyja, Damon.
És elkezdődik a harc a lányért, aki mindkettőjüket „megbabonázta” – és túlélésért.
Egyébként a sorozathoz két spin off sorozat is készült, a The Originals illetve a Legacies.
A negyedik helyre egy örök klasszikus került:
Ennek azóta több zseniális sorozatot, illetve színészt is köszönhetünk: a Gossip Girl – Pletykafészek.
Lényegében a manhattani elit ügyes-bajos dolgaiba, problémáiba enged betekintést egy ismeretlen szemével nézve. Szövevényes szerelmek, csalódások, intrikák, és az anonim író, aki mindezt felszínre hozza.
Az egész story Serena Van der Woodseen-nel indul, aki lényegében a saját száműzetéséből tér vissza Manhattan-be. Innen indul a 6 évadnyi kavalkád. A karakterek lényegében eléggé hasonlóak:
Serena Van der Woodsen :
Az nagyija révén gazdag, de egyébként a kevésbé öntelt külvárosi lány feeling-je van.
Dan Humphrey :
A külvárosi szerény srác, akinek minden vágya hogy író lehessen , de bánatára vagy szerencséjére a véletlen az útjába sodorja Serena-t.
Chuck Bass :
A hedonista, aki mindent és mindenkit megkap, akit és amit akar.
Blair Waldorf :
A hercegnő, akit mindenki tisztel és úgy tűnik, hogy szeret is, de az csak az álca, hogy megtarthassa pozícióját.
Chuck és Blair a tökéletes pár lehetnének, ha nem keresnének állandóan kifogásokat, hogy miért nem lehetnek együtt.
Ezt az osztrák sorozatot nem tudtam volna, vagyis nem is lehetett volna kihagyni ebből a felsorolásból, ez pedig a Rex felügyelő:
Ezen a sorozaton nőttem fel lényegében. Nagyjából az összes részét láttam legalább egymilliószor.
A főszereplő Rex, a német juhászkutya, aki kollégáival karöltve göngyölíti fel a gyilkossági ügyeket. Nagyjából a teljes sorozat Ausztriában játszódik, teljesen a 11.évadig , amikor is a cselekmény Rómában folytatódik tovább , új csapattal és új szereplőkkel.
Illetve készült még egy hasonló sorozat Rex Kanadában címmel.
És a plusz egy, a legnagyobb kedvencem: a Shameless – Szégyentelenek
Chicago déli részén él a Gallagher család, akik mindent megtesznek az életben maradásért.
Nekik valóban a lét a tét, a betevő falatra valót is csak úgy tudják beszerezni, ha lopott újságokban lévő kuponokat váltanak be. A család tagjai már megszokták ezt a fajta életmódot, ezért számukra már természetes a szegénység.
A család feje Frank Gallagher, aki már évek óta keményen iszik, mindenféle segélyt igénybe vesz, még az olyanokat is, amikre nem jogosult, de még így sem elég a pénze.
A Gallagher család mottója:
„Lehet, hogy nem vagyunk valami jól eleresztve, azonban mindannyian ismerjük az élet igazi értelmét: tudjuk, hogyan kell egy jó nagyot bulizni”.
Remélem tudtam nektek néhány ötletet adni ezekkel a régi klasszikusokkal, hogy mit nézzetek legközelebb, ha sorozatozni van kedvetek.
Ti láttátok már valamelyiket?
Olvastad már a többi sorozatajánlónkat?
Képek:.